blog

Ako čistiť chromované časti auta?

Samotné auto môže byť perfektne umyté, no ak majú jeho časti vrátane chromovaných povrchov škaredé šmýkačky a škvrny, jeho celkový dojem môže byť negatívny. Chromované časti na aute, ako napríklad nárazníky, kľučky dverí a mnohé ďalšie, sú zvyčajne veľmi nápadné a preto je dôležité ich udržiavať v dobrom stave. Ak chcete vedieť, ako čistiť chromované časti na aute a udržiavať ich v perfektnom stave, čítajte ďalej.

  1. Vyčistenie povrchu

Ak chcete začať s čistením chromovaných častí na vašom aute, musíte najprv odstrániť nečistoty, ktoré sa nahromadili na povrchu. Pre tento účel môžete použiť univerzálny čistič alebo čistič na chrom. Ak však chcete použiť niečo menej agresívne, môžete použiť aj vodu a neutrálny detergent.

  1. Opláchnutie povrchu

Po použití čistiaceho prostriedku musíte povrch opláchnuť. Použite hadicu alebo vedro s vodou, aby ste odstránili všetky zvyšky čistiaceho prostriedku a nečistôt. Dôkladne opláchnutie je dôležité, pretože zvyšky čistiaceho prostriedku môžu spôsobiť škvrny a zničiť povrch.

  1. Vyčistenie škvŕn

Ak máte na chromovaných častiach škvrny, ktoré sa nedajú odstrániť univerzálnym čističom, môžete použiť špeciálny čistič na škvrny alebo čistič na chrom s vyšším obsahom alkoholu. Tento typ čistiaceho prostriedku dokáže odstrániť väčšinu škvŕn a nečistôt, ale musíte byť opatrní, pretože silné chemikálie môžu poškodiť chromovaný povrch.

  1. Polierenie

Keď sú chromované časti na vašom aute vyčistené, môžete ich zlepšiť a doplniť lesk pomocou chromového polieru. Polier sa nanáša na dobre vyčistený povrch a môže sa aplikovať pomocou hadice alebo aplikátora. Pre dosiahnutie dokonalého lesku musíte použiť suchú handru alebo mikrovlákno na otieranie povrchu.

  1. Použite vhodný čistič Pre čistenie chromovaných častí auta je potrebné použiť špeciálny čistič určený práve na tento účel. Na trhu sú k dispozícii rôzne značky a typy čističov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť dokonalý výsledok.

Je dôležité vybrať si čistič, ktorý je určený na použitie na chromovaných povrchoch, pretože iné druhy čističov by mohli poškodiť povrch chromu. Pri nákupe čističa si dajte pozor na jeho zloženie a vlastnosti, aby ste si vybrali čistič, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

  1. Použite mäkkú kefu alebo handričku Pri čistení chromovaných častí auta by ste mali používať mäkkú kefu alebo handričku. Tvrdé kefy alebo špongie by mohli poškriabať povrch chromu a zanechať na ňom nepekné škrabance.

Mäkké kefy a handričky sú vhodné na jemné čistenie chromovaných častí auta. Pri používaní kefy alebo handričky dávajte pozor na to, aby ste na povrchu chromu nezanechali žiadne škrabance.

  1. Dôkladne opláchnite a vyleštite Po dokončení čistenia chromovaných častí auta ich dôkladne opláchnite vodou a potom ich vyleštite. Použite vhodný prostriedok na vyleštenie chromu, ktorý zanechá povrch lesklý a bez nečistôt.

Vhodným prostriedkom na vyleštenie chromovaných častí auta sú napríklad vylešťovacie pasty alebo spreje na chrom. Pri výbere vylešťovacieho prostriedku dávajte pozor na jeho zloženie a vlastnosti, aby ste si vybrali ten najlepší.

  1. Pravidelné čistenie chromových častí auta Aby vaše auto vyzeralo stále ako nové, je dôležité pravidelne čistiť aj jeho chromované časti. Pravidelné čistenie pomôže zachovať ich lesk a zabrániť hromadeniu nečistôt a usadenín.

Odporúča sa čistiť chromované časti auta aspoň raz za mesiac, alebo ešte častejšie, ak je vaše auto vystavené agresívnemu prostrediu.

Pridaj komentár