blog

Ako správne odstrániť vodné škvrny a škvrny z rámu a okien auta po umytí na automyčke?

Odstránenie vodných škvŕn a škvŕn z rámu a okien auta po umytí na automyčke môže byť pomerne jednoduché. Tu je niekoľko tipov, ako to správne urobiť:

  1. Použite mikrovláknovú handru: Mikrovlákenné handry sú vhodné na odstraňovanie vodných škvŕn a škvŕn z povrchov. Použite suchú mikrovlákennú handru a jemne ju prejdite po povrchu rámu a okien auta. Mikrovlákenná handra absorbuje vodu a pomáha odstrániť vodné škvrny.
  2. Použite čistiace prostriedky: Ak sú škvrny odolnejšie a ťažšie odstrániteľné, môžete použiť čistiace prostriedky určené na sklá a povrchy auta. Vhodné sú aj čistiace prostriedky na báze octu alebo alkoholu. Aplikujte čistič na mikrovlákennú handru alebo priamo na škvrnu a jemne ju prejdite po povrchu, kým škvrna nezmizne.
  3. Použite špeciálne gumové čistiace nástroje: Pre gumové tesnenia a rám auta môžete použiť špeciálne gumové čistiace nástroje. Tieto nástroje majú tvar špáratého špachtle alebo kefy a pomáhajú odstrániť nečistoty a škvrny z gumy. Aplikujte čistič na nástroj a jemne prejdite po gumových povrchoch.
  4. Dôkladne opláchnite: Po odstránení škvŕn je dôležité povrchy dôkladne opláchnuť čistou vodou. Tým sa odstránia zvyšky čistiaceho prostriedku a zabráni sa vytváraniu nových škvŕn alebo zvyškov.

Dôležité je tiež dodržiavať pokyny výrobcu čistiacich prostriedkov a postupovať podľa pokynov. Pred použitím nových čistiacich prostriedkov odporúčam skúsiť ich na menej viditeľnom mieste, aby ste sa uistili, že nezanechávajú žiadne nežiaduce stopy alebo poškodenia