blog

Ako správne ošetriť pneumatiky a disky po umytí auta na automyčke?

Po umytí auta na automyčke je dôležité venovať pozornosť aj ošetreniu pneumatík a diskov. Tu je niekoľko tipov, ako to správne urobiť:

  1. Vyčistenie pneumatík: Použite špeciálny pneumatikový čistič, ktorý je určený na odstránenie brudu, prachu a nečistôt z povrchu pneumatík. Aplikujte čistič na povrch pneumatík a použite kefu alebo kefku na pneumatiky na dôkladné očistenie a odstránenie zvyškov.
  2. Ošetrenie pneumatík: Po umytí a vyčistení pneumatík je vhodné aplikovať pneumatikový ochranný prostriedok. Tieto prostriedky zabezpečujú lesk, ochranu pred UV žiarením a predĺženie životnosti pneumatík. Naneste ochranný prostriedok na povrch pneumatík a rovnomerne ho rozotrite pomocou mäkkej handry alebo špongie. Dajte pozor, aby ste nepoužili príliš veľa ochranného prostriedku, aby ste predišli prebytočným škvrnám.
  3. Čistenie diskov: Pre čistenie diskov môžete použiť vhodný čistič na disky, ktorý odstráni brzdový prach, špinu a mastnotu. Naneste čistič na povrch diskov a použite mäkkú kefu alebo kefku na dôkladné vyčistenie. Dôkladne opláchnite diskové brzdy, aby ste odstránili zvyšky čističa.
  4. Ošetrenie diskov: Ak chcete dať diskom lesk a chrániť ich povrch, môžete použiť vhodný ochranný prostriedok na disky. Tieto prostriedky pomáhajú minimalizovať hromadenie brzdového prachu a uľahčujú budúce čistenie. Naneste ochranný prostriedok na povrch diskov a rovnomerne ho rozotrite. Uistite sa, že nepoužívate ochranný prostriedok na brzdové časti, kde by mohol spôsobiť problémy s brzdami.

Dôležité je dodržiavať pokyny výrobcu čistiacich a ochranných prostriedkov a postupovať podľa pokynov. Ošetrenie pneumatík a diskov po umytí auta na automyčke pomáha udržiavať ich v dobrom stave, posilňuje vzhľad vozidla a chráni tieto časti pred poveternostnými vplyvmi a opotrebením.