blog

Ako správne umyť auto: Krok za krokom návod

Ako umyť auto:

 1. Zabezpečte si všetky potrebné materiály a vybavenie. Potrebujete vodu, vedro, čistiace prostriedky na auto, hubku alebo kefku, handru a hadicu alebo kbelík na nabíjanie vody.
 2. Uistite sa, že auto nie je na priamom slnku, pretože by sa čistiace prostriedky mohli rýchlo vyschnúť a nechali by na vozidle škvrny.
 3. Začnite od striekania auta čistou vodou, aby ste odstránili hrubú špinu a prach. Ak máte k dispozícii hadicu, použite ju, aby ste umyli celé vozidlo. Ak nemáte hadicu, môžete použiť kbelík na nabíjanie vody.
 4. Naplňte vedro vodou a pridajte čistiace prostriedky na auto podľa pokynov na obale. Použite hubku alebo kefku na čistenie karosérie auta. Začnite od vrchnej časti a postupujte ku dnu. Nezabudnite čistiť každú stranu auta a otvárať dvere a kapotu, aby ste sa dostali k ťažko dostupným miestam.
 5. Keď ste umyli celé auto, opláchnite ho čistou vodou, aby ste odstránili všetky zvyšky čistiaceho prostriedku.
 6. Po umytí auta utrite karosériu suchou handrou alebo uterákom, aby ste zabránili tvorbe vodných škvŕn.
 7. Na koniec očistite okná auta. Použite špeciálne čistiace prostriedky na okná a utrite ich suchou handrou alebo uterákom.

S týmito jednoduchými krokmi bude vaše auto čisté a v dobrom stave. Odporúča sa umývať auto aspoň raz za mesiac, aby ste zachovali jeho vzhľad a zabezpečili dlhšiu životnosť karosérie auta.

 1. Ak máte na aute tvrdohlavé škvrny alebo lepiace nečistoty, použite špeciálne čistiace prostriedky alebo odstraňovač škvŕn. Naneste čistiace prostriedky na hubku a jemne ich vetrajte cez škvrny. Potom ich opláchnite čistou vodou.
 2. Nezabudnite umyť aj kolesá a pneumatiky auta. Použite kefku a čistiace prostriedky na odstránenie brudu a nečistôt. Opláchnite ich čistou vodou.
 3. Ak chcete, môžete použiť vosk na auto, aby ste zachovali jeho lesk. Naneste vosk na čistú handru a aplikujte ho na karosériu auta kruhovými pohybmi. Potom nechajte vosk uschnúť a utrite ho suchou handrou, aby ste dosiahli žiarivý lesk.
 4. Po dokončení umývania auta sa uistite, že ste všetky materiály a vybavenie dôkladne očistili a uskladnili. Skladujte ich na suchom a bezpečnom mieste pre ďalšie použitie.

Dodržiavaním týchto jednoduchých krokov a pravidelným umývaním auta si udržíte jeho vzhľad a predĺžite jeho životnosť.

Pridaj komentár