blog

Ako správne umyť interiér auta na automyčke?

Ako správne umyť interiér auta na automyčke?

Ak chcete správne umyť interiér auta na automyčke, tu je postup, ktorý môžete nasledovať:

1. Vyprázdňte auto:

Odstráňte všetky predmety, ako sú odpadky, veci na sedadlách, podsedákové priestory a batožinový priestor. Odporúča sa tiež vybrať podložky zo zeme, ak sú vo vašom aute.

2. Odsajeť prach a nečistoty:

Použite vysávač s rôznymi príslušenstvami (trubica, kefka) na dôkladné odsatia prachu a nečistôt z čalúnenia, sedadiel, podsedákových priestorov a podláh.

3. Čistenie čalúnenia a sedadiel:

Ak je povrch čalúnenia odolný voči vode, môžete použiť čistiace prostriedky na čalúnenie alebo vodné roztoky na čistenie nečistôt. Ak je povrch citlivý alebo máte kožené sedadlá, použite špeciálne čistiace prostriedky na kožu. Nanesiete čistiaci prostriedok na čalúnenie alebo kožu, necháte ho pôsobiť a potom ho dôkladne utrite suchou a čistou handričkou. Pri čistení pamätajte na to, že voda by nemala preniknúť do vnútorných častí sedadla.

4. Čistenie plastových častí:

Použite čistiace prostriedky na plastové povrchy, aby ste odstránili nečistoty a prach. Naneste čistiaci prostriedok na handričku a potom jemne utrite plastové časti, ako sú palubovka, dverné panely, stĺpiky a konzoly. Dôkladne utrite, aby ste odstránili všetky čistiaci zvyšok.

5. Čistenie okien:

Na čistenie okien použite sklenené čistiace prostriedky a čistú handričku alebo papierové utierky. Naneste čistiaci prostriedok na utierku a potom jemne otierajte okná, aby ste odstránili nečistoty a stopy.

6. Čistenie podlahy:

Ak je podlaha v aute kobercová, použite vysávač na odsatia prachu a nečistôt z kobercov. Ak je podlaha gumová alebo plastová, použite vlhkú handričku alebo špongiu na čistenie a odstránenie nečistôt.

7. Osvieženie vzduchu:

Po čistení interiéru auta použite osviežovač vzduchu, aby ste odstránili zápachy a zanechali príjemnú vôňu.

Je dôležité dodržiavať pokyny a bezpečnostné opatrenia automyčky pri umývaní interiéru auta. Ak máte akékoľvek pochybnosti, neváhajte požiadať o pomoc personál automyčky.

 

Najlepšie produkty pre čistenie diskov