blog

Ako správne umyť motorový priestor auta na automyčke?

Umytie motorového priestoru auta na automyčke môže byť náročné a vyžaduje si špeciálne postupy, aby sa minimalizovalo riziko poškodenia motoru. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu správne umyť motorový priestor auta na automyčke:

 1. Pripravte motor – Pred umývaním motoru sa uistite, že je studený a vypnutý. Pokiaľ bol motor používaný nedávno, nechajte ho najprv vychladnúť.
 2. Zakryte citlivé časti – Ak je to možné, zakryte citlivé časti motoru, ako sú alternátor, riadiaci modul a podobne, aby sa predišlo poškodeniu týchto súčastí vodou.
 3. Použite kvalitný motorový čistič – Použite kvalitný motorový čistič, ktorý sa môže aplikovať bezpečne na motor. Dôležité je vyhnúť sa aplikácii čističa na horúci motor.
 4. Neumývajte elektrické súčiastky – Vyhnite sa umývaniu elektrických súčiastok motoru. Ak je to možné, skontrolujte, či sú zakryté plastovými krytmi a vyhnite sa aplikácii vody na tieto kryty.
 5. Použite stredný tlak vody – Pri umývaní motorového priestoru na automyčke použite stredný tlak vody, aby ste minimalizovali riziko poškodenia súčastí motora.
 6. Použite kefu na umývanie – Použite kefu na umývanie motorového priestoru, ktorá vám umožní dostať sa do ťažko dostupných miest a odstrániť nečistoty a zafarbila.
 7. Vysušte motor – Po umytí motoru ho vysušte pomocou kvalitnej utierky alebo nechajte prirodzene vyschnúť. Dôležité je zabezpečiť, aby sa vlhkosť nedostala do citlivých častí motora a aby nedošlo k poškodeniu elektrických súčiastok.
 8. Skontrolujte výsledok – Po dokončení umývania motoru skontrolujte, či sú všetky nečistoty a zafarbila odstránené. Ak nie sú, použite dodatočné umytie alebo postrekujte nečistoty priamo čističom na nečistoty a očistite ich pomocou kefy.
 1. Použite ochranné rukavice – Pri umývaní motorového priestoru je dôležité používať ochranné rukavice, aby ste chránili svoje ruky pred nečistotami a chemikáliami v motorovom čističi.
 2. Skontrolujte stav súčastí motora – Pri umývaní motorového priestoru si skontrolujte stav súčastí motora. Ak si všimnete poškodenie alebo opotrebenie, je dôležité to čo najskôr opraviť, aby ste predišli ďalšiemu poškodeniu motora.
 3. Použite prípravok na ochranu – Po dokončení umývania motoru môžete použiť prípravok na ochranu motorového priestoru. Tento prípravok vám pomôže predchádzať hromadeniu nečistôt a zafarbila na povrchu motora a zabezpečí, že motor bude vyzerať čistý a lesklý po dlhší čas.

Správne umývanie motorového priestoru auta na automyčke si vyžaduje trpezlivosť a dôkladnosť. Je dôležité používať vhodné čistiace prostriedky a kefy, vyhnúť sa umývaniu elektrických súčiastok a používať ochranné rukavice. Dodržiavaním týchto tipov môžete zabezpečiť, že váš motor bude vyzerať čistý a bude chránený pred poškodením.