blog

Ako vyčistiť a zrevitalizovať kožené poťahy volantu vo vozidle?

17Kožený volant v aute sa v priebehu času môže zašpiniť a stratiť svoj pôvodný vzhľad. Ak chcete udržať kožený volant vo vašom vozidle v dobrom stave, existuje niekoľko krokov, ktoré môžete podniknúť.

Na začiatok, odstráňte prach a nečistoty z koženého volantu pomocou jemnej kefy alebo utierky. Potom si pripravte roztok na čistenie kože. Môžete použiť buď komerčné prostriedky na čistenie kože, alebo si môžete vyrobiť vlastný roztok pomocou vody a mierneho mydla. Dobre pretrepte roztok, aby ste získali penivú zmes.

Potom naneste roztok na kožený volant a jemne ho premasírujte pomocou mäkkej kefy alebo špongie. Dbejte na to, aby ste dobre prepracovali roztok do kože a odstránili všetky nečistoty.

Ak sa na koženom volante vyskytujú škvrny, môžete ich odstrániť pomocou roztoku na odstránenie škvŕn. Dobre pretrepte roztok a naneste ho na škvrnu. Nechajte ho pôsobiť niekoľko minút a potom ho odstráňte pomocou čistej utierky.

Nakoniec naneste na kožený volant ochranný krém, ktorý pomôže zabezpečiť, aby koža zostala mäkká a pružná. Použite iba krém určený na použitie na koži. Naneste ho na kožu a dôkladne ho premasírujte.

Dodržiavaním týchto jednoduchých krokov môžete udržať kožený volant vo vašom vozidle v dobrom stave a predĺžiť jeho životnosť.

Odporúča sa, aby ste vykonávali údržbu koženého volantu vo vozidle pravidelne, najmenej raz za šesť mesiacov. Pravidelné čistenie a ošetrovanie kože môže zabrániť jej opotrebovaniu a predĺžiť jej životnosť.

Okrem toho, ak máte kožené sedadlá vo vozidle, odporúča sa vykonávať údržbu aj na týchto miestach rovnakým spôsobom ako pri koženom volante. Tak môžete zabezpečiť, že koža bude vždy v dobrom stave a poskytne vám komfortné sedenie v aute.

V prípade, že máte pochybnosti o tom, ako postupovať pri čistení a ošetrovaní koženého volantu vo vozidle, môžete sa poradiť s odborníkom alebo vyhľadať informácie na internete. Je dôležité používať iba vhodné prostriedky na čistenie a ošetrovanie kože, aby nedošlo k jej poškodeniu.

Pridaj komentár