blog

Ako vyčistiť kožený volant?

Kožený volant môže byť krásnym doplnkom vášho auta, ale jeho povrch sa s časom môže zašpiniť a stratiť svoj lesk. Správne vyčistenie koženého volantu môže pomôcť zlepšiť jeho vzhľad a predĺžiť jeho životnosť. V tomto článku vám ukážeme, ako správne vyčistiť kožený volant a udržať ho v najlepšom stave.

Krok 1: Príprava

Pred začatím čistenia je dôležité pripraviť všetko potrebné vybavenie. Na čistenie koženého volantu budete potrebovať čistiace prostriedky na kožu, handričky z mikrovlákna a prípadne kefkou na čistenie.

Krok 2: Očistenie povrchu

Na začiatok dôkladne vytrieť celý povrch koženého volantu suchou handričkou alebo kefkou na odstránenie prachu a špiny. Potom použite vlhkú handričku alebo špeciálny čistič na kožu a jemne prejdite cez celý povrch volantu. Pri použití čističa na kožu dávajte pozor, aby ste nepoužili príliš veľa a aby ste nesklzli s povrchu volantu. Zbytočne silné trenie môže kožu poškodiť.

Krok 3: Odstránenie škvŕn

Ak má kožený volant nejaké škvrny, ktoré sa neodstránia bežným čistením, použite špeciálny odstraňovač škvŕn na kožu. Dajte pozor, aby ste použili prípravok, ktorý je vhodný pre váš druh kože a ktorý neobsahuje agresívne zložky. Naneste odstraňovač škvŕn na handričku alebo kefku a opatrne ju prejdite po škvrne na volante. Po ošetrení škvrny použite vlhkú handričku na odstránenie zvyškov čistiaceho prostriedku.

Krok 4: Ochrana a starostlivosť

Po dôkladnom vyčistení koženého volantu môžete použiť ochranný prostriedok na kožu, ktorý pomôže chrániť povrch pred škodlivými vplyvmi a predchádzať vzniku nových škvŕn. Keď aplikujete ochranný prostriedok, dajte pozor, aby ste nepoužili príliš veľa a aby ste ho rovnomerne rozotierali po celom povrchu koženého volantu.

Krok 5: Vyčistite kožu na volante

Teraz môžete začať s čistením kože na volante. Na tento účel použite čistiace prostriedky určené pre kožené sedadlá a kožené prvky interiéru vozidla.

Najprv naneste čistiace prostriedky na čistú handričku alebo mikrovláknovú handričku. Potom jemne prejdite cez povrch volantu, aby ste odstránili nečistoty, mastnotu a škvrny.

Ak sú na volante silné škvrny, môžete použiť kefku s jemnými štetinami na kožu, aby ste nechali pôsobiť čistiaci prostriedok ešte lepšie.

Dôležité je použiť čistiace prostriedky, ktoré sú špeciálne vyvinuté pre kožu a neobsahujú tvrdé čistiace látky, ktoré by mohli poškodiť jemnú štruktúru kože.

Krok 6: Opláchnite volant a nechajte ho uschnúť

Po vyčistení kože na volante je dôležité opláchnuť volant vodou a potom ho osušiť čistou handričkou.

Nenechajte vodu na koži volantu, pretože to môže spôsobiť poškodenie alebo deformáciu kože. Po opláchnutí nechajte volant uschnúť prirodzene.

Pridaj komentár