blog

Praktické tipy: Ako správne používať čistiacie prostriedky na auto

Pri čistení auta je dôležité použiť správne čistiace prostriedky, ktoré nebudú poškodzovať lak a povrch auta. Existuje množstvo rôznych druhov čističov a každý z nich je určený pre iný druh nečistôt a materiálov. V tejto príručke sa dozviete, ako správne používať čistiace prostriedky na auto.

 1. Získajte správne čistiace prostriedky Pri výbere čistiaceho prostriedku pre auto je potrebné zvážiť, na čo ho budete používať. Prečítajte si návod na použitie a zabezpečte si, aby bol čistič určený pre povrch, ktorý sa chystáte čistiť. Väčšina čističov je dostupná v sprejových fľašiach, čo umožňuje jednoduché a presné dávkovanie.
 2. Pripravte auto Pred použitím čistiaceho prostriedku je dôležité umyť auto. Ak je auto veľmi špinavé, môžete použiť predčistiaci prostriedok. Potom umyte auto pomocou klasického autoumyváča alebo rúčne s pomocou hadice a hubky.
 3. Použite čistič Pred aplikáciou čističa si pozorne prečítajte návod na použitie. Väčšinou stačí sprejovat čistič na povrch a nechať ho pôsobiť niekoľko minút. Potom ho opláchnite čistou vodou. Pri čistení nárazníkov a gumových tesnení je dôležité použiť čistič, ktorý neobsahuje olej alebo rozpúšťadlá, aby nedošlo k poškodeniu týchto častí.
 4. Postrekujte rovnomerne Pri používaní čistiaceho prostriedku postrekujte povrch rovnomerne, aby ste zabezpečili rovnomerné rozloženie produktu. Nepoužívajte príliš veľa čističa, pretože to môže spôsobiť zaschnutie a ťažko odstrániteľné škvrny.
 5. Nezabudnite na správne utieranie Po čistení je dôležité povrch utrieť, aby nedošlo k zanechaným škvrnám. Na čistenie a utieranie použite mäkkú handru alebo mikrovlákno. Po utretí povrchu zabezpečte, aby bol dokonale suchý.

Ak máte radi svoje auto, určite sa o neho radi staráte a snažíte sa o jeho čistotu a udržanie v dobrom stave. V tejto súvislosti sú čistiace prostriedky pre vaše auto nevyhnutnosťou. Použitie správneho čistiaceho prostriedku vám pomôže udržať lak, nárazníky a ostatné povrchy vášho vozidla v čo najlepšom stave.

Tu sú kroky, ktoré musíte vykonať, aby ste úspešne použili čistiace prostriedky na auto:

 1. Vyberte si správny čistič pre váš typ povrchu: Existuje mnoho druhov čističov, ktoré sú určené pre rôzne druhy povrchov, ako sú napríklad laky, gumy a plasty. Je dôležité vybrať si správny typ, aby sa predišlo poškodeniu povrchu.
 2. Vyberte správny typ handry alebo húbky: Kvalitná handra alebo húbka vám pomôže dosiahnuť čo najlepší výsledok. Mala by byť dostatočne jemná na to, aby sa povrch neopoškodil.
 3. Pripravte si vodu: Akonáhle ste si vybrali čistič a handru alebo húbku, musíte pripraviť vedro s vodou. Ideálne je použiť teplú vodu, aby sa čistiace prostriedky ľahšie rozpustili a pomohli pri čistení.
 4. Naneste čistič: Naneste čistič na povrch vášho vozidla pomocou handry alebo húbky. Nezabudnite nanášať postupne a v malých častiach.
 5. Opláchnite: Po nanášaní čističa opláchnite povrch vášho vozidla čistou vodou. Uistite sa, že ste odstránili všetky zvyšky čistiaceho prostriedku.
 6. Vysušte povrch: Nakoniec vysušte povrch vozidla pomocou čistej handry alebo utierky. Nechajte povrch voľne vyschnúť na vzduchu a potom ho jemne pretrite suchou handrou.
 7. Použite ďalšie čistiace prostriedky podľa potreby: Ak je to potrebné, môžete použiť ďalšie čistiace prostriedky na rôzne časti vášho vozidla, ako sú napríklad okná alebo nárazníky.

Je dôležité poznamenať, že je potrebné používať čistiace prostriedky na auto s opatrnosťou a sústrediť sa na použitie správneho typu pre konkrétny povrch.

Pridaj komentár